Herkän ihon puhdistamiseen sekä meikin poistoon ihon hellivä kaura-aloe Bionatural-puhdistusemulsio, jossa tehoaineet luonnosta!
Luomukasvatetun lääkealoen ihoa uudistava ja kosteuttava vaikutus yhdessä rauhoittavan ja puhdistavan kauran kanssa. Kamomilla ja tilia jättävät iholle miellyttävän tuoksun, eikä puhdistuksen jälkeen synny kiristävää tunnetta. Riittoisa koostumus – sopii myös meikkijäämien poistoon silmiä ympäröivältä herkältä iholta! Yhdistä saman sarjan Bionatural-kasvoveteen, jonka kaura ja aloe rauhoittaa ja auttaa ihoa uudistumaan.
Käyttöohje: Käytä puhdistuksessa vanulappua tai pestävää bambupesintä. Älä hankaa, ettei ihon oma luontainen suojavaippa ärsyynny. Aloita puhdistus ihon rasvaisemmista kohdista esim. nenän ympäriltä. Vaihda vanulappua ja käy kevyesti läpi myös kaulan alue. Sulje ihohuokoset ravitsevalla kasvovedellä – lisää ostoskoriin saman sarjan Bionatural-kasvovesi tästä!
Katso myös: Azulenoa sisältävä normaalin ja rasvaisen ihon hellä Puhdistusaine ja saman sarjan Kasvovesi. Kokeile myös paljon loistopalautetta saanutta Misellivettämme!
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.